INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 10.5.2021

informace pro rodiče a žáky

V pondělí 10. 5. zahajují rotační výuku i žáci 2. stupně. Docházka žáků do školy bude vypadat následovně:

Týden Prezenčně Distančně
10.5. - 14.5. I., III., V., VI., VIII. II.A, II.B, IV., VII., IX.
17.5. - 21.5. II.A, II.B, IV., VII., IX. I., III., V., VI., VIII.

Přístup do školy pro 2. stupeň v testovacích dnech (NUTNO DODRŽET URČENÝ ČAS !):

TŘÍDA SEŘADIŠTĚ  ČAS VSTUPU DO ŠKOLY (celá třída) Prezenční týden ve dnech:
VI. Lavičky pod jírovcem 7.35 10.5. - 14.5.
VIII. Altán 7.40 10.5. - 14.5.
VII. Altán 7.35 17.5. - 21.5.
IX. Lavičky pod jírovcem 7.40 17.5. - 21.5.

V ostatních dnech je sraz u školy na daném seřadišti vždy v 7.40 hodin, kdy bude celá třída pedagogickým pracovníkem hromadně vyzvednuta a převedena do kmenové třídy. Pokud žák dorazí později, než je stanovený čas, zvoní do 8.00 hodin u hlavního vchodu na sborovnu a po 8. hodině na vedení školy. Prosíme o dodržování stanovených časů!

PREZENČNÍ VÝUKA OD 10.5.:

• Po celý den bude zajištěna homogenita třídního kolektivu – nebude docházet k míchání žáků různých tříd. Na 2.stupni se každá třída pohybuje v prostoru pouze jednoho patra.
  • Prezenční výuka bude probíhat dle běžného rozvrhu jednotlivých tříd. Distanční výuka bude probíhat podle dosavadního rozpisu.
  • Žáci budou vyučováni v kmenových třídách. Přemisťovat se budou pouze ojediněle na některé předměty (informatika, výtvarná výchova,…). Vždy za dodržení provozních hygienických opatření.
  • Výuka bude při příznivém počasí probíhat i ve venkovních prostorách školy.
  • Od 10.5. jsou již povoleny sportovní činnosti ve venkovních prostorech, které budeme při příznivém počasí využívat.
  • V hodinách Hv stále platí zákaz zpěvu.
  • Po celou dobu mají mít žáci nasazenu ochranu úst a dýchacích cest – stačí chirurgické roušky.
  • Stále platí povinnost nošení chirurgických roušek i na veřejnosti, tj, i při cestě do školy a čekání na začátek vyučování před školou.
  • Roušku mohou žáci odložit, pokud budou jíst a pít.
  • Všichni zaměstnanci školy používají při kontaktu se žáky respirátory a jsou pravidelně testováni na Covid-19. Na většinu zaměstnanců se však již vztahuje výjimka z testování - mají již 14 dnů po druhém očkování.

Podmínkou pro přítomnost dítěte ve škole je negativní test. Testuje se v pondělí (všechny třídy) a ve čtvrtek (pouze 2. stupeň). Přítomnost rodičů je i nadále umožněna u žáků 1. – 3. tříd v 7.15 u hlavního vchodu do tělocvičny.

Kdo se ve škole nemusí testovat

1. žák, který si přinese potvrzení z odběrového místa o negativním testu na Covid-19 (nesmí být starší než 48 hodin),
  2. žák, který je v 90denní lhůtě od prvního pozitivního testu na Covid-19 – nutno doložit potvrzení lékaře,
  3. žák, který je 14 dní po posledním očkování proti Covidu-19 – nutno doložit certifikát.

V případě použití vlastního testu ve škole postupují žáci podle informací na webu školy ze dne 16.4.2021. Pro žáky 2. stupně platí jediný rozdíl, že při použití vlastního testu ve škole budou mít tito žáci také nastudovaný manuál a dostaví se do školy v pondělí a ve čtvrtek již 7.25 hodin k hlavnímu vchodu školy a budou zvonit na sborovnu.

Naše škola nyní testuje pomocí antigenních testů Sinclear testovani-letak-singclean.pdf (edu.cz), které využívají i mnohá. Pouze u 1. ročníku využíváme do vyčerpání zásob zbývající testy Lepu  npi-letak-lepu.pdf (edu.cz).

Pokyny ke stravování od 10. 5. 2021

Všem žákům 2. stupně, kteří neprojevili zájem o odebírání obědů do jídlonosičů během distanční výuky, byly do 7.5 2021 centrálně odhlášeny obědy. Od 10.5. 2021 musí rodiče žáků 2. stupně obědy znovu přihlásit, a to v odpoledních hodinách v kanceláři vedoucí školní jídelny, kdykoliv na tel. 417 560 001 nebo při dostatečném kreditu přes účet strávníka na webu školy vždy předchozí pracovní den do 14.00 hodin. Telefonicky lze oběd nahlásit ještě daný den do 7.15 hodin na tel. 417 560 037 (v ojediněných případech).

Žáci všech tříd mohou při distanční výuce i nadále odebírat obědy do jídlonosičů v čase 13.15 – 13.45 hodin po zazvonění na zadní vchod do kuchyně z ulice Krátká. Do jídelny jim není vstup umožněn. Tu navštěvují pouze žáci prezenční výuky.

Další informace – (viz MANUÁL COVID – 19, MŠMT)

Pokud se žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Omluvenky pište třídnímu učiteli přes školní systém Bakalář a doplnění výuky si též domluvte s třídním učitelem. Při této omluvené absenci nemá povinnost škola zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání dle zákona.

Vytvořeno: 7. 5. 2021
Poslední aktualizace: 7. 5. 2021 10:36