Zjišťování zájmu o účast na nepovinných vzdělávacích aktivitách žáků 1. stupně ve škole od 25.5.2020

Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku žáků 1. stupně do školy do 18. 5. 2020. Vyplňte, prosím, formulář po kliknutí na odkaz níže v textu novinky.
Pokud žák 1. stupně není zařazen ředitelem školy do skupiny do 25.5.2020, nelze jej zařadit později!

Dle vládního plánu uvolňování opatření proti epidemii koronaviru doplňujeme od 25.5.2020 distanční výuku žáků na 1. stupni o dobrovolnou účast v nepovinných vzdělávacích aktivitách ve škole pro žáky, kteří nepatří do rizikové skupiny. Tyto vzdělávací aktivity byly v rámci rozvolňování umožněny zejména jako pomoc rodičům, kteří potřebují ekonomicky zajistit svoji rodinu a nastoupit zpět do práce.

Podrobnosti, které mohou ulehčit rozhodování rodičů, zda zařadí své dítě do nepovinného nástupu žáků 1. stupně do školy od 25.5.2020:

• Ranní družina nebude poskytována
  • Bude se jednat o školní skupiny v maximálním počtu 15 žáků, které mohou být tvořeny žáky různých tříd a ročníků 1. stupně. Složení skupiny bude neměnné.
  • Upozorňujeme, že dítě nemusí patřit do skupiny, kterou povede třídní učitelka dítěte. Toto nejsme schopni ve všech případech zajistit. Skupiny se nesmí v průběhu dne měnit. Žáky do nich budeme přiřazovat pokud možno podle podobného věku a dle délky požadovaného pobytu ve škole.
  • Žáci nebudou vzděláváni podle běžného rozvrhu hodin, ale budou v dopolední části plnit úkoly, které jsou pedagogy vkládány na webové stránky pro dané období. Dopolední část bude zahájena kolem 8. hodiny a ukončena kolem 11.45 hodin. Cílem následující odpolední části (nejedná se o školní družinu, není podmínkou, aby bylo dítě do družiny v tomto školním roce zapsáno) bude zajistit zájmové vzdělávání žáků (čas ukončení zvolte ve formuláři).
  • V případě nutnosti je možné požádat o zajištění pobytu dítěte ve skupině, která bude končit nejpozději v 16.00 hodin.
  • V dopolední části bude s dětmi jeden pedagog, v odpolední části jiný. Tito budou se svou skupinou pravidelně po celé období. Dopolední část mohou zajišťovat i vychovatelé nebo asistenti pedagoga.
  • Přihlášeným dětem nabízíme stravování ve školní jídelně (požadavek vyberte ve formuláři níže).
  • Do rizikové skupiny patří žák, který osobně naplňuje alespoň jeden bod (2-8) uvedený níže nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ním žije ve společné domácnosti.

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo následující rizikové faktory:

1. Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.
2. Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.
3. Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou např. hypertenze.
4. Porucha imunitního systému, např. a) při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.),
                                                                    b) při protinádorové léčbě,
                                                                    c) po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně,
5. Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2).
6. Farmakologicky léčený diabetes mellitus.
7. Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).
8. Onemocnění jater (primární nebo sekundární).

Žádáme rodiče žáků 1. stupně, aby zvážili celou situaci a prostřednictvím VYPLNĚNÍ TOHOTO FORMULÁŘE (klikněte na  předchozí odkaz) sdělili škole, zda mají o  možnost nepovinných vzdělávacích aktivit zájem.

Kritéria zařazení do skupin:

• jedná se o žáka 1.-5.ročníku ZŠ Proboštov
  • zákonný zástupce vyjádřil zájem o docházku žáka do školy do 18. 5. 2020
  • požadovaná délka pobytu dítěte ve škole
  • jedná se o žáka s dobrým zdravotním stavem, který nepřichází do styku s osobami s rizikovými faktory (žák předloží nejpozději při nástupu rodiči podepsané čestné prohlášení - níže je ke stažení)

Do jaké skupiny bude patřit Vaše dítě, který pedagogický pracovník školy tuto skupinu povede, v kolik bude mít skupina Vašeho dítěte určený nástup do školy,  místo, na kterém se bude ráno setkávat jeho skupina před vyzvednutím přiděleným pedagogem a mnohé další informace se dozvíte v týdnu od 18.5.2020.

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ KE STAŽENÍ NEBO VYTIŠTĚNÍ. Papírová podoba je od 8.00 hodin do 13.00 hodin k dispozici volně k odebrání před vchodem do budovy školy (u zastávky). Prohlášení je možné vhodit do schránky školy nebo předložit nejpozději při nástupu dítěte do školy.

Pokud zákonný zástupce tento dokument nepodepíše, nebude vstup žáka do školy umožněn.

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ - jazyková verze VNM

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ - jazyková verze UJ