Důležité informace k zajištění přípravy na přijímací zkoušky od 11.5.2020 pro žáky 9. ročníku

povinnosti pro rodiče a zapojené žáky 9. ročníku

organizace pobytu žáků ve škole  se bude řídit metodickým pokynem MŠMT.  Nadále platí, že docházka žáků do školy je dobrovolná, nicméně má jasná pravidla:

• Žáci 9. ročníku musí před nástupem odevzdat vyplněné a rodiči podepsané ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ (že se jedná o žáka s dobrým zdravotním stavem, který nepřichází do styku s osobami s rizikovými faktory). ZDE je ke stažení. Papírová podoba prohlášení je každý den od 8.00 hodin do 13.00 hodin k dispozici také volně k odebrání před vchodem do budovy. Prohlášení je možné vhodit do schránky školy nebo předložit nejpozději před vstupem dítěte do školy.
  • Žáci 9. ročníku budou do školy vstupovat hlavním vchodem, který pro ně bude otevřen určený den v 9.45 hodin. Před školou se mohou shromažďovat v rozestupech 2 m. Tyto rozestupy je nutné dodržovat i při cestě do školy a ze školy. Zároveň musí mít žáci zakrytá ústa a nos ochrannými prostředky.
  • Po příchodu do školy musí každý žák použít dezinfekci na ruce.
  • Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky.
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud bude zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě.
  • V lavici bude sedět vždy jen jeden žák a budou vytvořeny rozestupy mezi lavicemi.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka z přípravy.

Mgr. Pavlína Langerová, ředitelka školy

Vytvořeno: 5. 5. 2020