Změny od 3. 5. 2021

informace pro pro rodiče a žáky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 29. dubna 2021 došlo k vydání:

1) Novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021.

• Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti pro naši školu, sídlící v kraji Ústeckém, nic nemění. Tento týden probíhá prezenční výuka tříd II.A, II.B a IV. třídy.
  • V našem kraji ještě nejsou ve školách povoleny ani sportovní činnosti konané venku (ve vnějších prostorech).
  • Žákům 2. stupně není v Ústeckém kraji v týdnu od 3.5.2021 ještě prezenční výuka povolena. Tato se předpokládá rotačně až v týdnu od 10.5.2021. Na naší škole bude zahájena prezenční výukou 6. a 8. ročníku. Ročník 7. a 9. se v týdnu od 10.5.2021 bude vzdělávat i nadále distančně.

2) Novely mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto opatřením se oproti současnosti mění následující:

• preventivní antigenní test se ve školách, kde doposud probíhalo s frekvencí dvakrát týdně (u nás 1. stupeň), nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu,

Naše škola nyní testuje pomocí antigenních testů Sinclear testovani-letak-singclean.pdf (edu.cz). Pouze u 1. ročníku (vyjma ranní ŠD) využíváme zbývající zásoby testů Lepu  npi-letak-lepu.pdf (edu.cz). Během testování nevznikly žádné komplikace a děti testy hravě zvládají.

3) Novely mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování zaměstnanců ve školách, s účinností od 3. 5. 2021.

• Tímto opatřením se oproti současnosti mění následující: školám a školským zařízením je bez ohledu na zřizovatele stanovena pouze jedna frekvence povinnosti testování zaměstnanců, a to jedenkrát v pracovním týdnu. Sjednocuje se tedy frekvence testování zaměstnanců, kteří přicházejí do kontaktu s žáky, s ostatními zaměstnanci škol a školských zařízení přítomnými na pracovišti.

Dále informujeme, že na základě požadavku ministra školství, mládeže a tělovýchovy nedošlo k uložení povinnosti pro školy vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví, holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod. Klient nebo sportovec (příp. jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost, že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením.

Mgr. Pavlína Langerová​, ředitelka školy

Vytvořeno: 2. 5. 2021