Technické muzeum v Žatci

Technické muzeum v Žatci 1 Dne 31. 5. 2022 vyrazila VI. a VII. třída do Technického muzea v Žatci. Čekala je tam „Věda na kouli“
a Digitárium.

VII. třída se odebrala do místnosti, kde se na kouli promítaly planety naší sluneční soustavy.  Místní lektor jim o jednotlivých planetách povídal zajímavosti a zároveň vše ukazoval. Nakonec pustil časosběrný záznam výbuchu sopky pozorovaný z vesmíru. VI. třída šla do Digitária – velké kopule, na kterou se promítalo hvězdné nebe. Tím začal výlet vesmírem. Žáci si připadali, že sedí v raketoplánu a letí. Lektorka poté promítala a ukazovala např. jednotlivá souhvězdí nebo zatmění měsíce. Po přestávce se třídy vyměnily. Na závěr jsme se šli projít k Muzeu chmele a někteří žáci vystoupali na Chmelový maják - rozhlednu, odkud byl krásný výhled do okolí. Nakonec jsme si poslechli informace o žateckém orloji. Poté už nás čekala jen cesta domů. Všem se výlet moc líbil.

Foto: zakladni-skola/fotogalerie/skolni-rok-2021-2022/technicky-klub-zatec-796cs.html

Vytvořeno: 3. 6. 2022
Poslední aktualizace: 3. 6. 2022 9:06