Školní výlet 7. třída - Praha

Školní výlet 7. třída - Praha 1 Žáci 7. třídy se zúčastnili školního výletu do Prahy. Naše společná cesta začala v Teplicích na Benešově náměstí, odkud jsme vyrazili autobusem do Prahy - nádraží Holešovice.

Metrem jsme pokračovali na Václavské náměstí, kde si žáci připomněli znalosti o soše sv. Václava. Dále naše cesta směřovala na Staroměstské náměstí. Žáci hledali Pražský poledník a místo popravy 27 českých pánů, o kterých jsme se učili v hodině dějepisu. Samozřejmě jsme nevynechali ani hlavní dominantu Staroměstské radnice – Pražský orloj. Přes Karlův most jsme pokračovali na Pražský hrad, kde jsme si prohlédli Katedrálu sv. Víta. Všichni byli ohromeni její monumentálností a krásnou výzdobou. Odtud naše cesta vedla Starými zámeckými schody na metro a zpět na autobusové nádraží.

Počasí nám přálo a výlet si všichni užili.

Fotogalerie: zakladni-skola/fotogalerie/skolni-rok-2021-2022/

Vytvořeno: 20. 6. 2022