Postup pro přihlášení do schůzek Teams pro 1. stupeň

postup pro rodiče a zdatnější žáky

1. Ve vyhledávači internetu v mobilu nebo raději v počítači zadat www.zsprobostov.cz

zadání webové adresy školy do prohlížeče

2. Po pravé straně otevřených webových stránek školy klikněte na ikonu BAKALÁŘI

umístění přístupu do Bakalářů na webu školy

3. V otevřené tabulce vyplňte přihlašovací jméno a přihlašovací heslo žáka (případně rodiče), které jste dostali od třídních učitelů. Dohlédněte, aby žáci neměli přístup k  přihlašovacím údajům rodičů.

Zadání přihlašovacích údajů do Bakalářů

4. V otevřených Bakalářích můžete přístup do schůzek svolaných pedagogy zobrazit 2 způsoby:

1) jednodušší způsob – po pravé straně hlavní stránky přihlášených Bakalářů se zobrazuje okénko Oznámení s upozorněním na Domácí úkolyNové zprávy Komens.  Nové zprávy Komens zobrazují i přijaté pozvánky na výuku on-line. Vyberte aktuální pozvánku podle data a času a připojte se v uvedeném čase pomocí odkazu Připojit se ke schůzce přes Microsoft Teams. Při prvním připojení začněte o trochu dřív, bude nutné splnit ještě několik kroků.

1.způsob oznámené schůzky

po kliknutí:

1.způsob připojení

2) další způsob – po levé straně hlavní stránky Bakalářů po přihlášení klikněte na Online schůzky, poté pod tím na Přehled schůzek. Vyberte odpovídající schůzku a klikněte na odkaz Připojit na schůzku

2. způsob oznámené schůzky5. V obou uvedených případech se vám poprvé objeví následující hlášení

způsoby připojení k Teams

Vyberte ze tří nahoře nabízených tu variantu, která pro vás platí.

1. Nabídka: a) Pokud pracujete v počítači, doporučujeme zvolit volbu stáhnout aplikaci Teams pro Windows. Vaše připojení bude stabilnější . Doporučujeme. V počítači je vše větší a přehlednější.

b) Pokud pracujete v mobilu, doporučujeme stáhnout zdarma aplikaci Teams z úložiště aplikací pro Android (Obchod Play) nebo z úložiště aplikací pro iOS (App Store).

Druhou nabídku zvolte, pokud nemáte v zařízení Teams instalované a schůzka se také uskuteční (nemusí být stabilní připojení)

Třetí nabídku zvolte, pokud již aplikaci Teams v mobilu nebo PC máte.

!!! Povolte nahoře nad nabídkami webu teams…. otevírání ….     a zvolte Spustit aplikaci Microsoft Teams

6. V otevřené aplikaci Teams si zkontrolujte zapnutí a funkčnost kamery, vypněte zvuk a zvolte připojit. Nyní vás již uvidí ostatní účastníci. Zajistěte kolem sebe klid a ticho a pokud nejste vyvoláni, nezapínejte si mikrofon. Zvuky z okolí účastníků schůzku velmi ruší.

zvuk a kamera, připojit se7. Při schůzce se můžete hlásit o slovo pomocí ručičky a pokud bude potřeba, učitel vám dá slovo. Pokud slovo dostanete, zapněte si mikrofon kliknutím na jeho obrázek nahoře- viz. obrázek pod textem:

nástroje schůzky

Přejeme hodně štěstí a úspěšné připojení!

Určitě se to nakonec všem povede.

Vytvořeno: 15. 10. 2020
Poslední aktualizace: 15. 10. 2020 16:34