INFORMACE K TESTOVÁNÍ od 12.4.2021

informace pro rodiče

na naší škole bude probíhat u prezenčně se vzdělávajících žáků testování jednoduchými testy LEPU v pondělí a ve čtvrtek. Odkaz na video o testování naleznete ZDE. Doporučujeme si jej před nástupem do školy s dětmi prohlédnout.

Na žáky se velmi těšíme. Srdečně je přivítáme a po vstupu do školy jim vysvětlíme, co obnáší testování, které jsme my učitelé a paní asistentky chvíli před nimi také absolvovali. Děti se nemusí ničeho bát. Jejich pedagogové je po uvítání převedou do testovacích místností (vyhrazené učebny) a následně do jejich kmenových tříd.

• Pokud trváte na své přítomnosti u testování žáků 1. až 3. ročníků, přijďte s dítětem do školy nejpozději v 7.15 hodin k hlavnímu vchodu 1. stupně. Vyhodnocení testu trvá 15. minut.
  • Testování se neprovádí u osob, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.
  • Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit. Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.
  • Pokud se žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude po omluvení absenci evidovat jako omluvenou.
  • Omluvenky pište třídním učitelkám prostřednictvím systému Bakalář. Doplnění učiva si domluvte s třídním učitelem, případně dalšími pedagogy. Při této omluvené absenci nemá škola dle zákona povinnost zajistit žákovi distanční vzdělávání. Pokusíme se vám však vyjít vstříc.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Ranní družina bude pro přihlášené prezenčně se vzdělávající žáky daného týdne v provozu od 6.00 hodin. Potřebné testování proběhne za asistence určených pedagogů ihned po příchodu do družiny.

Pokud trváte na své přítomnosti u testování žáků 1. až 3. ročníků docházejících do ranní školní družiny, přijďte s dítětem do školy v čase od 6.00 – 7.00 hodin k hlavnímu vchodu 1. stupněVyhodnocení testu trvá 15. minut.

Další informace získáte na stránkách MŠMT

Děkujeme za součinnost.

Mgr. Pavlína Langerová, ředitelka školy