Změny u přijímacích zkoušek a v termínu pro vyzvednutí zápisového lístku ve škole

Informace pro vycházející žáky a jejich rodiče

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:

TERMÍN PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK

Termín konání jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2020/2021 se mění takto:

1. řádný termín jednotné přijímací zkoušky
     ▪ pro obory vzdělání s maturitní zkouškou včetně oborů nástavbového, a to pro všechny formy vzdělávání na 3. května 2021
     ▪ pro nižší stupeň šestiletého a osmiletého gymnázia na 5. května 2021

2. řádný termín jednotné přijímací zkoušky
     ▪ pro obory vzdělání s maturitní zkouškou včetně oborů nástavbového, a to pro všechny formy vzdělávání na 4. května 2021
     ▪ pro nižší stupeň šestiletého a osmiletého gymnázia na 6. května 2021

1. náhradní termín jednotné přijímací zkoušky
    ▪ pro všechny obory vzdělání na 2. června 2021

2. náhradní termín jednotné přijímací zkoušky
     ▪ pro všechny obory vzdělání na 3. června 2021.

Jde pouze o posunutí termínů. Původně měly být jednotné přijímací zkoušky mezi 12. a 15. dubnem. V roce 2020 se kvůli epidemii konaly přijímací zkoušky místo dubna v červnu.

ZÁPISOVÝ LÍSTEK

Zároveň se z důvodu přetrvávajícího distančního vzdělávání a nemožnosti osobní přítomnosti žáků ve školách prodlužuje termín pro odevzdání zápisového lístku uchazečům o střední vzdělání z data 15. března 2021 na termín 6. dubna 2021 tak,
aby žáci i jejich zákonní zástupci měli dostatek času pro jeho vyzvednutí ve škole, respektive školy pro jeho odevzdání žákům nebo jejich zákonným zástupcům.

Vyzvednutí zápisového lístku sice není zakázáno, protože je považováno za nezbytně nutný úřední úkon, ale v současné situaci, kdy mají zaměstnanci škol co nejvíce pracovat z domova a všeobecně je vhodné snížit mobilitu a setkávání osob, může být komplikované zápisové lístky předávat (nebo si je vyzvednout). Nový termín je stanoven tak, aby došlo k vydání zápisového lístku ještě před samotným konáním prvního řádného termínu jednotné přijímací zkoušky.

Zápisový lístek si můžete vyzvednout každý všední den dopoledne ve škole.

Vytvořeno: 10. 3. 2021
Poslední aktualizace: 11. 3. 2021 13:14