Exkurze VIII. a IX. tř. - Terezín

Exkurze VIII. a IX. tř. - Terezín 1 Žáci VIII. a IX. tř. vyrazili na dějepisnou exkurzi do Terezína.

V rámci probíraného tématu 2. světové války, absolvovali žáci VIII. a IX. tř. exkurzi do Terezína vedené Mgr. N. Fenclovou, v doprovodu Mgr. J. Pavelkové a J. Výborné. Vyjeli jsme v ranních hodinách vlakem z Proboštova do Bohušovic nad Ohří a odtud jsme pokračovali dále pěšky do Terezína na plánovanou prohlídku. Průvodce dětem v Malé pevnosti popisoval jednotlivé prostory a seznámil je s historií místa. Žáci si tak rozšířili dosud získané poznatky a vědomosti. Následně se žáci podívali do přilehlého muzea a po menším odpočinku jsme se vydali na prohlídku krematoria. Všude na nás dýchala neblahá historie a utrpení mnoha nevinných lidí. Žáci si však ve zdech navštívených památek mohli lépe uvědomit, čím si věznění a týraní lidé museli procházet. Věříme, že exkurze byla poučná a pro mnohé přínosná.

Fotodokumentaci naleznete ve fotogalerii.

zakladni-skola/fotogalerie/skolni-rok-2021-2022/exkurze-viii-a-ix-tridy-terezin-29-3-2022-747cs.html

Vytvořeno: 29. 3. 2022
Poslední aktualizace: 29. 3. 2022 18:00