Základní informace k otevření školy 25.5.2020

předběžné informace

dle vládního plánu uvolňování opatření proti epidemii koronaviru se má pro žáky 1. stupně otevřít škola v pondělí 25. května 2020

Podle ministra školství Roberta Plagy bude návrat dětí do základních škol dobrovolný. Jde o pomoc pro rodiče, kteří potřebují řešit ekonomickou situaci a své pracovní povinnosti. Zároveň by se mělo jednat o děti, pro které není covid-19 rizikový a které nebydlí s nikým z ohrožených skupin lidí, tedy třeba s prarodiči. Dopoledne by děti měly ve školních skupinách pracovat na zadaných úkolech z našeho webu, odpoledne by skupina fungovala jako družina. Skupiny budou po 15 žácích a neměnné. Ani odpoledne nebudou slučovány.

Do konce dubna mají školy obdržet manuály, jak pobyt dětí ve škole od 25. 5. zajistit. Věříme, že zabezpečíme výuku a stravování pro všechny zájemce. Těšíme se na naše žáky.

O podrobnostech Vás budeme informovat po vydání manuálů v průběhu května 2020.

V týdnu od 4. května začneme zjišťovat Váš zájem o výuku Vašeho dítěte ve školní skupině, tak, abychom vytvořili nový model fungování školy od 25. 5. 2020. Dítě bude muset přinést čestné prohlášení, že nesplňuje kritéria rizikovosti (ani nikdo ve společné domácnosti) a každý den si nosit minimálně 2 roušky. Vzor čestného prohlášení bude zveřejněn na webových stránkách školy.

Děti, které zůstanou doma, budou nadále vzdělávané jako dosud vzdáleně, tzn. distančně. Pokud rodiče umístí dítě do školní skupiny, neměli by mít nadále nárok na ošetřovné.

Mgr. Pavlína Langerová, ředitelka školy

Vytvořeno: 26. 4. 2020