Spuštěna ELEKTRONICKÁ EVIDENCE PŘIHLÁŠEK ZÁPISU k povinné školní docházce do ZŠ pro školní rok 2020/2021

Typ: náš tip | ostatní
pokyny k zápisu a odkladu povinné školní docházky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.

Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

V termínu od 3. 4. 2020 do 17. 4. 2020 proběhne pouze formální část zápisu, motivační část se neuskuteční. Po ukončení mimořádných opatření uspořádáme setkání se zapsanými dětmi zaměřené na seznámení se s prostředím školy, vzdělávacím programem, učiteli a prostory školy (motivační část). Nyní však nebude součástí zápisu.

V naší škole proběhne zápis následovně:

1. Rodiče po 1. 4. 2020 navštíví webové stránky naší školy, kliknou na odkaz "Online zápis" a zobrazí se jim registrační formulář, kde vyplní potřebné osobní údaje včetně kontaktních informací. Po registraci zbývá vyplnit formulář žádosti. Zákonný zástupce* si může vyplněný pdf soubor vytisknout, podepsat (oba zákonní zástupci) přiložit prostou kopii rodného listu a do naší školy ho doručit (do schránky na vratech hlavní budovy školy) či odeslat poštou. Podepsat ho lze ale i elektronicky (je nutné mít zřízený uznávaný elektronický podpis) a zaslat e-mailem nebo datovou schránkou.

V případě technických komplikací si rodiče telefonicky (tel. č. 417 560 037) domluví osobní podání a žádost vyplní a podepíší v úředních hodinách ve škole. K žádosti rodiče přiloží prostou kopii rodného listu. Stačí její doložení dálkovým způsobem.

Pokud by bylo podání učiněno pomocí jiných technických prostředků (např. e-mailem bez uznávaného elektronického podpisu, telefaxem apod.), je nutné dokument do 5 dnů ze strany zákonného zástupce potvrdit jedním z níže uvedených způsobů.

1. do datové schránky školy : tbwpeft
  2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!) – zasílat na langerova@zsprobostov.cz
  3. poštou – Základní škola Proboštov, Kpt. Jaroše 130, 417 12 Proboštov
  4. osobním podáním v úředních hodinách školy (pondělí – pátek od 8.00 do 14.00 hodin) nebo v termínu objednaném při registraci
  1. Škola bezprostředně přidělí registrační číslo žádosti a sdělí toto číslo zákonným zástupcům (datovou schránkou, e-mailem, při osobním převzetí).
  1. Škola provede kontrolu údajů uvedených v žádosti.
  1. Seznam registračních čísel přijatých žáků bude zveřejněn na úřední desce školy a na webových stránkách školy.

* Pokud žadatel není zákonným zástupcem dítěte, doloží své oprávnění dítě zastupovat.

Odklad povinné školní docházky

Vzhledem k tomu, že nebude realizován motivační pohovor s dítětem, dobře zvažte způsobilost ke školní docházce. Doporučujeme naslouchat informacím Vašich paní učitelek z MŠ. Odhadnou připravenost Vašich dětí na školu nejlépe. V případě jejich negativních informací zvažte podání Žádosti o odklad. Pomůžeme Vám s ním.

Pokud budete žádat o odklad, vyplňte a pošlete v termínu zápisu zveřejněnou Žádost o odklad, nejlépe již včetně dokumentace ze školského poradenského zařízení a kladného posouzení od odborného lékaře nebo klinického psychologa (může být dodáno později).

Vytvořeno: 22. 3. 2020
Poslední aktualizace: 2. 4. 2020 13:53