Pořad UčíTelka pro žáky 1. stupně a Škola doma s přípravou na přijímací řízení - DOPORUČUJEME

od pondělí 16.3.2020 každý den na ČT2 od 9.00 hodin pro 1.stupeň; od 17.3. vždy v úterý od 14.00 hodin příprava na přijímací zkoušky z českého jazyka; od 19.3. vždy ve čtvrtek od 14.00 hodin příprava na přijímací zkoušky z matematiky pro vycházející

Česká televize spustí 16.3. na ČT2 projekty nazvané UčíTelkaŠkola doma, které mají nahradit dětem a studentům vyučování ve školách. Každý den od 16. března čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pořad Škola doma bude pomáhat s přípravou na přijímací řízení.

Projekt UčíTelka aneb Když děti učí telka, vzniká s odbornou garancí ministerstva školství. ČT jej spustí zatím na dobu jednoho měsíce. Provázet jím budou moderátorky Petra Křížková a Kateřina Bílková.

Každý všední den od devíti startuje vyučování. Každý učební blok bude trvat 30 minut a bude určen vždy pro jeden ročník prvního stupně s krátkou přestávkou v podobě vzdělávacích pořadů z produkce Déčka. Výukovou hodinu povede vždy jeden učitel, vyučování se zúčastní tři děti. Na vzdělávací pásmo navážou od 12:00 do 15:00 hodin další vzdělávací pořady určené pro starší děti.

UčíTelka

Odpoledka