Informace pro rodiče z místa konání školy v přírodě

informace pro rodiče vyjíždějících žáků

jelikož situace kolem viru Covid 19 se v České Republice prudce horší, chceme Vás všechny ujistit, že naše Agentura dělá všechno proto, abychom zajistili bezproblémový pobyt pro Vaše děti na našich Školách v přírodě. Na začátek musím říct, že pokud nikdo vir nezanese první den pobytu do střediska, jedná se o nejbezpečnější prostředí pro děti. Nedochází zde k žádnému kontaktu lidí z venčí, děti tráví většinu času na čerstvém vzduchu... Aby se u nás virus neobjevil, děláme několik preventivních opatření již před nástupem na pobyt. Za prvé budeme měřit dětem teplotu již před nástupem do autobusu. Máme písemnou garanci od dopravce, že všechny autobusy jsou důkladně vydezinfikovány, všichni cestující budou mít během cesty roušku. Po příjezdu do střediska proběhne zdravotní filtr s našimi zdravotnicemi (máme raději na pobytu dvě), kde se znovu měří teplota. Středisko bylo před pobytem celé důkladně vyčištěné a vydezinfikované. I během pobytu probíhá důkladné dezinfikování všech společných prostor. Dezinfekce je připravena u společných WC a koupelen a také před jídelnou, kde před každým jídlem si děti pod dohledem vychovatelů myjí a dezinfikují ruce. Služba pomáhá dětem při jídle v rukavicích. Velké společné programové akce děláme pouze venku (diskotéka openair, atd.). Pokud by i přesto některé dítě mělo respirační problémy, bude okamžitě odizolováno a budeme kontaktovat Hygienu Děčín či Hygienu Česká Lípa, se kterou jsme na všem domluveni. Ta rozhodne, jaký bude další postup. Máme za sebou tři běhy táborů a čtyři školy v přírodě v průběhu září, tudíž si troufám říct, že jsme nabrali mnoho zkušeností a jsme na vše připraveni. Děkujeme Vám za důvěru a věříme, že si děti pobyt užijí na maximum.

Pavel Handreich

člen výboru - statutárního orgánu