Informace k nástupu přihlášených žáků 1. stupně od 25.5.2020

pokyny pro rodiče a přihlášené žáky k zajištění bezpečného prostředí ve škole
  • Organizace pobytu žáků ve škole  se bude řídit metodickým pokynem MŠMT.
  • Žáci musí před nástupem odevzdat vyplněné a rodiči podepsané ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ - ZDE je ke stažení. Papírová podoba prohlášení je každý den od 8.00 hodin do 13.00 hodin k dispozici také volně k odebrání před vstupem do hlavní budovy školy stejně jako odchodový formulář. Bez prohlášení nebude možné dítě přijmout.
  • Třídní učitelé přihlášených žáků rodičům sdělí přiřazení do jedné ze 4 vzdělávacích skupin a jméno pedagoga, který skupinu povede dopoledne. Skupiny budou neměnné po celou docházku do konce školního roku. Další údaje jsou uvedeny v tabulce.
  • Před školou se mohou žáci shromažďovat v rozestupech 2 m. Tyto rozestupy je nutné dodržovat i při cestě do školy a ze školy. Zároveň musí mít žáci zakrytá ústa a nos ochrannými prostředky.
  • V areálu školy se budou žáci v rouškách ráno v 7.45 hodin shromažďovat na místech uvedených v tabulce níže. Dohlédněte na včasný nástup.
  • Upozorňujeme, že žák bude vpuštěn do školy jen zcela zdravý, bez příznaků zvýšené teploty, rýmy, kašle, dušnosti, průjmu, ztráty chuti a čichu, nevolnosti. U vstupu do školy bude probíhat vizuální zdravotní prohlídka a měření teploty žáků. V případě výskytu některého z příznaků nebude žák připojen ke své skupině a budou kontaktováni rodiče, aby si žáka co nejdříve převzali.
  • Vybavení do školy:  2 roušky, sáček na odkládání roušky, přezůvky, svačinu, pití, učebnice, sešity a pracovní sešity hlavních předmětů (ČJ, M, AJ, PRV, VL, PŘ), vybavený penál
  • Rodičům nebude umožněn vstup do areálu školy. Dítě je možné doprovodit pouze ke vratům.
  • Časy a informace skupin:

informace ke skupinám

• Po příchodu do školy a do jídelny musí každý žák použít dezinfekci na ruce.
  • Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky. Zaměstnanci jsou vybaveni i ochrannými štíty.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud bude zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě.
  • V lavici bude sedět vždy jen jeden žák a budou vytvořeny rozestupy mezi lavicemi.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená bezpečnostní a hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka z docházky do nepovinných skupin.
  • Pokud se žák po zahájení docházkydo školy nedostaví, rodiče co nejrychleji nahlásí škole důvod nepřítomnosti žáka. Předem známou nepřítomnost je potřeba nahlásit před jejím zahájením.
  • V případě projevů onemocnění žáka bude tento žák okamžiě oddělen od kolektivu a předán rodičům.
  • Žáci vzdělávaní v budově školní družiny budou rodičům předáváni u hlavního vstupu do budovy ŠD – rodiče nebudou do budovy vpouštěni. Vstup do areálu u školní jídelny není povolen.
  • Žáci vzdělávaní na hlavní budově budou rodičům předáváni u hlavního vchodu do budovy (vstup u zastávky, zvonit na zvonek školník). V případě, že budou žáci odcházet sami, použijí zadní východ přes dvůr. Odlišnosti rodiče uvedou v odchodovém formuláři.
  • Objednávání obědů provádějte telefonicky na čísle 417 560 037 v časech uvedených na www.zsprobostov.cz/skolni-jidelna/aktualni-platby-stravneho-1/ . Platby provádějte pouze převodem.
  • Odhlašování obědů je nožné na tel. 417 560 001 nejpozději daný den do 7.15 hodin.
  • Pozdější nástup do školy než 25. 5. 2020 není možný.
  • Žáci, kteří nenastoupí 25. 5. 2020 se budou dále vzdělávat distančně.

Odchodový formulář:

Ke stažení a vytištění ZDE nebo napsat na lísteček s datem a podpisem (k volnému odběru je připraveno také u hlavního vchodu do školy):

VZOR:

Mé dítě ………………………..………………………………………(jméno a příjmení)  třída: ........ bude od 25.5.2020 ze své vzdělávací skupiny odcházet ze školy domů následujícím způsobem: (zakroužkujte jednu z možností)

1. každý den bude odcházet po ukončení dopolední části v 11.45 hodin samo (přebíráme odpovědnost)
  2. každý den bude odcházet po obědě samo (přebíráme odpovědnost)
  3. každý den bude odcházet v *…………hodin  samo (přebíráme odpovědnost)
  4. budeme si dítě osobně vyzvedávat v *…………. hodin
  5. jiné:

Datum:                                                      Podpis rodičů:

* Čas odchodu nesmí býd pozdější, než je čas ukončení odpolední části skupiny, do které bulo dítě zařazeno.

Vytvořeno: 21. 5. 2020
Poslední aktualizace: 25. 5. 2020 10:07