DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE !!! - uzavření školy od 11.3.2020, ošetřovné pro rodiče dětí do 10 let

- rozhodnutí ministra zdravotnictví od 11.3.2020
POZOR! Tuto stránku stále aktualizujeme s ohledem na vývoj situace a dostupnost nových informací.

Na základě rozhodnutí ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha po jednání Bezpečnostní rady státu „se od 11.3.2020 zakazuje osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách“. Ponechte do odvolání své děti doma.

Vláda svým usnesením ze dne 12. 3. 2020 vyhlásila nouzový stav. Usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu nahrazuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10. 3. 2020.

Prosíme o sledování aktualit na webových stránkách školy a jejich části pro domácí úkoly, kam budeme směřovat učivo. Žáci se musí pravidelně učit doma.

Obědy žáků budou po dobu opatření hromadně odhlášeny.

Časové omezení opatření zatím není stanoveno. Dle posledních informací se uvažuje o 14 dnech a následném vyhodnocení.

Škola již vydává potvrzené Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodů uzavření školy, které mohou rodiče uplatnit u svého zaměstnavatele. Žádost si můžete níže předem oboustranně vytisknout. Budou však k dispozici ve škole v pondělí a středu od 8.00 do 11.00 hodin. Rodiče ale nemusejí pro potvrzení do školy, škola jej může rodičům zaslat i elektronicky. Pro výplatu dávky si pak rodič formulář vytiskne, dovyplní všechny potřebné údaje, podepíše a předá zaměstnavateli. Stačí zaslat požadavek na email hospodarka@zsprobostov.cz .

Ředitelka školy

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodů uzavření školy