Automatická karanténa pro osoby cestující z Itálie

mimořádné opatření Ministerstva zahraničí ČR

Ministerstvo zdravotnictví dnes přijalo mimořádné opatření, kterým nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v ČR, které se navrátí od 7. března z Itálie (z jakéhokoliv regionu), aby se dálkově – např. telefonicky, emailem, mobilními aplikacemi,… spojili se svým obvodním lékařem. Pokud jej nemají, tak s jakýmkoliv praktickým lékařem. Tento lékař pak bez dalšího – automaticky - rozhodne o nařízení karantény v délce 14 dnů.

Více: http://mzcr.cz/dokumenty/ministerstvo-zdravotnictvi-vydalo-mimoradne-opatreni-tykajici-se-karanteny-obcan_18653_4107_1.html

Obdobné opatření je nutné použít u dětí.

Pokud by škola měla poznatky o tom, že se některé dítě nebo žák nebo některý zaměstnanec navrátil po 7. březnu z Itálie a není v karanténě, pak Ministerstvou zahraničí ČR doporučuje oddělit tuto osobu od ostatních a spojit se s krajskou hygienickou stanicí. Škola se tímto pokynem bude důsledně řídit.

Prosíme rodiče všech žáků, kteří během jarních prázdnin pobývali v Itálii, aby svým dětem po dobu 14 dní absenci ve škole omluvili. Děkujeme za ochranu ostatních žáků školy a vytváření bezpečného prostředí.

Informujeme rodiče, že žádný z pedagogů školy po dobu jarních prázdnin  Itálii nenavštívil.

Vytvořeno: 6. 3. 2020
Poslední aktualizace: 6. 3. 2020 23:20