Co nás čeká v březnu

Procvičování učiva je pro děti pěkné na počítači skolakov.eu a                                                    také  www.pripravy.estranky.cz, a doporučené programy na webu školy.

8. 3.           Vážení rodiče,

prosím Vás, abyste se řídili pokyny na školním webu , www.zsprobostov.cz.

Děkuji.

Angličtina, Mgr. Tutková

Pokud potřebujete cokoli poradit s AJ, pište na tutkova@zsprobostov.cz. Těším se na zprávy od Vás, jak se s dětmi učíte. Zkuste naše učebnice online nebo další  na procvičení:

www.umimeanglicky.cz

Nemusíte fotit všechny úkoly a posílat, stačí mi vybrat 1 úkol a poslat do mailu, pokud by vám dělalo problém, stačí jenom poslat mail, že máte splněno či potřebujete s něčím poradit. Do konce března prosím všechny rodiče ozvat se mi na mail. Děkuji Tutková

AJ opakování Unit 6,slovní zásoba,předložky in,on,under, odpovědět na otázku Where's=kde je?, umět čísla do 20

březen: pro všechny žáky

nová lekce unit 7,slovní zásoba uč. 48 + prac. sešit 92  umět

sloveso BÝT, MÍT: zaměříme se na 3. osobu jed. čísla ON+ONA+ONO

he's-he is = on je, he's got-he has got =on má, she's-she is = ona je, she's got-she has got = ona má

PS 59/2, 60/2, 61/3, 62/2, 63/3 vypracovat

kdo nemá doma pomůcky-zkuste výše zmíněné učebnice online

Pokud byste něčemu nerozuměli, nebo potřebovali pomoci, můj email je:

filipova@zsprobostov.cz

Přišla nám nabídka pro rodiče a hlavně jejich děti, tak se na to podívejte:

Instrukce, jak použít promo kód UCIMESEDOMA:

1. Zadejte na počítači internetovou adresu www.vcelka.cz
2. Vpravo nahoře klikněte na červené tlačítko Vstup do aplikace
3. Zadejte postupně Váš email, heslo a další údaje potřebné pro registraci
4. Po dokončení registrace klikněte na tlačítko Přidejte prvního čtenáře
5. Postupujte dle instrukcí dokud neuvidíte seznam cvičení nově vytvořeného čtenáře
6. Klikněte na zelené tlačítko Použít promo kód
7. Vepište promo kód UCIMESEDOMA a klikněte na tlačítko Použít
8. Nyní můžete Včelku zdarma využívat po dobu 6 týdnů!V případě, že již registraci ve Včelce máte, první čtyři kroky přeskočte a začněte krokem 5.

... je to procvičování čtení, hodí se to hlavně pro pomalé čtenáře, ale jsou tam i hry jako pexeso

Každý den sledujte na ČT2 od 10.00 hodin vysílání pro 3. třídu

Čtvrtek 26. března

Český jazyk

PS str. 11/cv. 13 a, b V celém textu vyhledej všechna přídavná jména a nad každé

zelený                       napiš číslo 2 a podtrhni ho pastelkou. Než se pustíš do práce

podívej se na str. 7 do domečku, a připomeň si, jak se ptáme                                                       na přídavná jména.

Potom dokonči odpovědi na hádanky ve cv. 13.

PS str. 57/cv. 4 pracuj podle zadání.

žlutý

str. 44/cv. 8 - vypočítej všechny příklady, ale nedělej zkoušky

cv./9, 10 a 12 Jsou to slovní úlohy. Dnes bez zápisu, pouze výpočet a odpověď.

Sčítej a odčítej písemně (pod sebe) Příklady piš vlevo a vedle toho odpověď.

.                567             Novákovi mají ještě

-  411             156 metrů látky.

156

Prvouka - zkoušej to klidně opakovaně. Vyhodnocení tvé nejlepší práce mi zašlete.

I já si vyhodnotím tvé snažení známkou.

Zdravé zuby- interaktivní pracovní list s vyhodnocením

Pátek 27. března

Pracovní sešit - strana 24/cv. 3

strana 25/cv. 7

Čtení

Písanka str. 14 - celá strana je hraní pro tebe a luštění. Udělej tam co umíš. To mi neposílejte.

str. 15 - Tu stranu pečlivě vypracuj. Čti si zadání, co máš dělat. Báseň opiš ve tvaru básně.

Natrénuj písmena, která potřebuješ. Vyber, jak se říká dubnu. Pozor, poslední

úkol, nemáš věty pouze opsat, ale opravit.

Přečti si kousek své knihy, případně trénuj na Včeličce a nezapomeň se dívat v 10.00 na ČT2.

Pondělí 30. března

Český jazyk  Přečti si:

Dnes se začneme učit nový slovní druh. Zájmena. Zastupují podstatná jména.

Dávají se místo nich (za jména). Někdy se tak mluví. Např. Pro koho to máš?

Mám to pro Erika. (Mám to pro něj.) To je Evy svetr. Čí je to svetr? (To je její svetr.)

( Vypadá to, jako bych ta jména zapomněla a nebo nechtěla přemýšlet.)

Zelený pracovní sešit: str. 12/ domeček - zlehka podmaluj pastelkami. Prohlédni si a přečti.

Str. 13/ vypracuj cv. 1, 2, 3, 4

Matematika - Učebnice str. 44/13 Spočítej celé cvičení. Písemně znamená odčítání pod sebou.

Nedělej zkoušku.

str. 45/ spočítej úlohu 17 i se zápisem.

Prvouka  - Modrý sešit - výpisky  Chráníme přírodu

Tropické pralesy - plíce světa, lékárna světa

Kyselé deště - obsahují škodlivé látky, ničí přírodu

Ekologická katastrofa - požáry, záplavy, havárie tankerů s ropou...