ANGLIČTINA:Pokud potřebujete cokoli poradit s AJ, pište na tutkova@zsprobostov.cz. Těším se na zprávy od Vás, jak se s dětmi učíte.Zkuste na různých počítačích naše učebnice:

www.umimeanglicky.cz

Nemusíte fotit všechny úkoly a posílat, stačí mi vybrat 1 úkol a poslat do mailu, pokud by vám dělalo problém, stačí jenom poslat mail, že máte splněno či potřebujete s něčím poradit. Do konce března prosím všechny rodiče ozvat se mi na mail. Děkuji Tutková

AJ procvičit slovní zásobu, nalepená slovíčka v notýsku, umět barvy, čísla do 10

březen: domácí příprava pro všechny (Mgr. Tutková)

nová slovní zásoba Unit 5 NAROZENINY

uč. 38 slovní zásoba a present=dárek,a card=přání,a candle=svíčka,a cake=dort,

a badge=odznak,a baloon=balónek umět

umět odpovědět na otázku How old are you? Kolik ti je let? I am 7=Je mi 7

doma nakreslit narozeninový dort se správným počtem svíček, kolik ti je let, How many candles? Kolik svíček? opakovat počítání a čísla do 10

otázka Is it a baloon? Je to balónek? odpověď Yes/No

v průběhu měsíce vypracovat úkoly v pracovním sešitě:zadání úkolů je vždy u každého cvičení i v češtině!

PS 35,37,38 vypracovat

Kdo nemá doma pomůcky, zkuste zmíněný odkaz na učebnice online

11.3.2020

Učivo do pátku 13.3.2020

Český jazyk - Lili a Vili str. 20,21.  Písanka str.18,19

Matematika str. 20,21

Prvouka str. 66

15.3.2020

Učivo na pondělí a úterý (16.-17.3.)

Český jazyk - Lili a Vili str. 22, Jsem čtenář str. 4/cv. 1.,2.,3. - metodika je v této knize na str. 54,  Eliška má nové písmenko B b str. 12, Písanka str. 20 ( trénujte nejprve mimo písanku)

Matematika str.22

Prvouka - mláďata str.66

18.3.2020

Úkoly od středy do neděle

ČJ - Lili a Vili (učebnice) str. 23

Jsem čtenář - dodělat str. 4

Písanka str. 21,22

Čítanka (růžovo-modrá učebnice) str. 72  Jak dědeček měnil,až vyměnil - úkoly za pohádkou. ( Co přečtete, to přečtete, čtěte po chvilkách a ptejte se dětí, co přečetly)

Eliška - Slabikář str. 13,14 ( má 2 stránky, protože nemá učebnici Jsem čtenář).

Pro kontrolu znakostí Vašich dětí:

2x týdně si zařaďte diktát vět - velkými tiskacími písmeny.

Pro kontrolu psacího písma dejte dětem diktát přímo do písanky na volné linky nebo do školního sešitu nebo cvičného (písmena, slabiky, slova - to, co budete mít probrané).

Ma - str. 23,24 (Indiánské terče si můžete vyrobit doma a házet na ně míčkem. Zapisovat si své 3 pokusy, pak si sečíst celkový pocet bodů.

23.3.2020

Úkoly na  pondělí až středu ( 23. -25.3.)

ČJ -  Lili a Vili  str. 24, 25 - říkanky Březen a Květen se můžete naučit zpaměti a potom mi nahrát na skupinu, ráda si to poslechnu, stačí klidně jen Březen). Obrázkové rébusy:

STŘED+A,  ČTVRT+EK, SO+BOTA.

Jsem čtenář str.5

Písanka str. 23, 24. (str. 23 - nové písmenko T- jsou tam krásně naznačené šipky, jak se to píše, str.24 už píšete slova - dbejte na správné navazování písmen, dole na volné linky určitě dejte diktát)

Čítanka (až do neděle) str. 82 i s náměty pro práci s textem, jsou tam hezké nápady.

Eliška - Slabikář str.15, 16, 17

Prvouka - (až do neděle) str. 67

Ma - str.25 - určitě si udělejte skládanku cv. 6, pracujte s karičkami 0-10, říkejte příklady a děti ať ukazují kartičku s výsledkem. Další činnost: - která dvě čísla dají dohromady 10(všechny možnosti)- zapsat  atd.  nebo - myslím si číslo 5 (2,7,3) - kolik musím přidat , abych dostal 10?, str. 26/cv.1,2,8,9 - samostatná práce. Cv. 3,4,5,6 - čtěte jim slovní úlohy , děti říkají příklady a zapisují výsledky. Cv. 7 - desetiminutovka (5 příkladů na + a 5 príkladů na -, děti budou vědět, str. 27 - kdykoliv.

26.3.2020

Úkoly od čtvrtka do neděle.

Čj - Lili a Vili str. 26 , tentokrát budou ještě pracovní listy pošlu na skupinu.

Jsem čtenář str. 6 - mrkněte na metodiku str. 54 (David K. a Eliška budou mít vyfocené na skupině)

Písanka str. 25,26 - nová písmenka  j, J , připomínám procvičovat nejdříve na tabulce nebo volném papíru. Dbejte přesně na to, která část písmene je na lince, která pod linkou. Mužete využívat You Tube. Procvičujte do školního sešitu s pomocnými linkami . Dvě stránky v písance nestačí na naučení a ukotvení písmene. Moc Vám děkuji.

Eliška - Slabikář str. 18, 19, 20 (Eliška nemá čtenáře,ofotím na skupinu a nebude dělat pracovní listy)

Prvouka - protože v učebnici toho moc není - využijte krásnou stránku Škola s nadhledem, online cvičení - hospodářská zvířata, je tak křížovka. Můžete tam ale procvičovat cokoliv.

Ma - str. 28 - procvičování kdykoliv. Nemusíte dělat najednou. Je to zábava.

Str. 29 - nerovnosti /cv. 1,2,3 společně s vysvětlením(škrtejte jako ve cv.1), cv. 4 samostatně- zjistit ,jak porozuměli. str.30/ celá.  cv. 3 můžete si zahrát , ale nemusíte, cv. 5 do školního sešitu

30.3.2020

Úkoly od 30.3. - 1.4.  (pondělí - středa)

Čj - Lili a Vili str. 27

Jsem čtenář str. 7

Písanka str. 27, na volné linky diktát slov, str. 28 nové písmenko y

Modrá písanka str. 8 - napiš několik vět o své rodině(kdo nemá písanku, napíše do školního sešitu). Tento úkol je až do neděle.

Eliška - Slabikář str.21,22,

Prvouka - www.ryšava.websnadno.cz - prvouka pro 1.ročník , domácí zvířata a jejich mláďata, jarní rostliny a části rostlin. (vyfotím na skupinu)

Ma - str.31/cv.1 - vysvětlíte postup a necháte děti pracovat samostatně, cv.2 - společně tvoříte slovní úlohy,cv.3,4-vysvětlit a samostatně. Str.32/cv.1,2,3,4,8 - samostatně,cv.5,6 řešíte společně. Na stejné stránce jako prvouka je i matematika pro 1.ročník - zopakujte si tam geometrii - trojúhelník, obdélník, kruh, čtverec - postupně během celého týdne.